Cedrynek - kosmetyki naturalne
Katalog stron
green-transport.pl - przewozy pasażerskie
Niszczarki Kobra
Dj na wesele
Nauka za darmo - Kenis
śmieszne kawały
Leather4you.pl - Sklep internetowy z odzieżą skórzaną
strona główna
Dodaj stronę
Multikody
Kategorie
Statystyki
Regulamin
Kontakt

CordeCanis

Punkty: 30 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:30   kup punkty ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]
Fundacja "Corde Canis - Wielkopsy Adopcje" powstała 07 października 2016r z potrzeby niesienia pomocy bezdomnym, porzuconym, zaniedbanym zwierzętom głównie z terenów wiejskich. Od kilku lat zajmujemy się ratowaniem psów. Przez nasze ręce przewinęło się już ponad 300 psów, które są już szczęśliwe w nowych domach. Nasze działania w szczególności skupiają się na terenie gminy Kazimierza Wielka i ościennych miejscowościach, jednak poproszeni o pomoc nie odmawiamy. W okresie od 7.10.2016r - 31.12.2017r wyadoptowaliśmy 47 psów i 1 kota. Obecnie pod opieką fundacji (31.01.2018) jest 21 psów i 2 koty. Staramy się zapewnić naszym bezdomnym zwierzakom najlepszą opiekę weterynaryjną podstawową jak i tą specjalistyczną, godne warunki bytowania, przyzwoitą karmę oraz ogromne pokłady miłości. Trafiają do nas zwierzaki do pełnej socjalizacji, po przejściach z różnymi schorzeniami. Staramy pomóc im pokonać swoje bariery i przygotować jak najlepiej do nowych domów. Dużą uwagę przywiązujemy do edukacji i uświadamiania społeczeństwa. Organizujemy akcje adopcyjne, prelekcje w szkołach, plakatujemy. Przy naszej fundacji działa również Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, którego zadaniem jest przeprowadzanie interwencji oraz kontrole dobrostanu zwierząt. W roku 2017 wdrążyliśmy projekt "Fundusz Sterylizacyjny", który ma na celu kastrację/sterylizację bezdomnych zwierząt jak i zwierząt właścicielskich z terenu naszej gminy, których nie stać na wykonanie zabiegu a dobrostan zwierzecia jest zachowany. Ponadto dokarmiamy bezdomne psy i koty, walczymy o poprawę warunków w miejscowym punkcie czasowego przetrzymania zwierząt. Jesteśmy dumni z naszych działań ale i pełni pokory, na co dzień to ciężka i żmudna praca, są łzy i bezradność ale są i chwile szczęścia. Bezustannie staramy się pozyskać środki na nasze działania. Nasza praca oparta jest na zasadzie wolontariatu a działalność fundacji ma wyłącznie charakter non-profit. Zebrane środki ciągle są zbyt małe aby zabezpieczyć wszystkie potrzeby zwierząt, tym bardziej, że ciągle napływają do nas prośby o pomoc. Wierzymy, że dzięki Waszym dobrym serduchom będziemy mogli być choć trochę spokojniejsi o nasze bezdomne zwierzaki.
słowa kluczowe Corde Canis Wielkopsy Adopcje
kategorie Województwa >> świętokrzyskie
Zdrowie i uroda >> Informacja medyczna
Komputery i internet >> Serwisy internetowe
data wpisu 2018-09-05
url https://www.cordecanis.pl/
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.